top of page

 

Ayrılıktan Birliğe

fromseperationtounity.jpg

Kalbin elektromanyetik alanına temas etmemizi sağlayan Ayrılıktan Birliğe pratiği, zihnimizin sınırlayıcı düşünce kalıplarını çözerek hayat enerjimizin kesintisiz ve bize en iyi hizmet edecek şekliyle akmasına imkan verir. Bu şifa yöntemiyle zihnimizin ikili ve ayrılığa sebep olan yapısının ötesini, yani kalp alanımız aracılığı ile birliği deneyimleriz. Yaşadığımız sorunlara ve bizi kısırdöngüde hissettiren sıkıntılarımıza farklı bir perspektiften bakabilmemizi ve rahatlamamızı sağlayan bu yöntem sayesinde, öncelikle kendimiz ve dolayısıyla başkaları ile daha huzurlu ilişkiler yaşayabilmemiz için alan açılır. 

 

Beden, nefes ve kalp farkındalığının dinginlik halinde senkronize olmasıyla sevgi ile koşulsuz şifa akışına izin veren bu şifa yöntemi ile içimizde ve dışımızda ayrılığa sebep olan kendimize empoze ettiğimiz sınırlar çözünür, ve böylece özgün ve limitsiz varoluşumuz deneyimleriz. Kadim bir yöntem olan karşıdaki kişinin sol gözüne odaklanılmasıyla yaşanan güven, dinginlik ve an farkındalığı içinde açılan şifa alanı sayesinde öz niteliklerimiz, potansiyelimiz ve gerçek ile bağlantıya geçeriz.

 

 

 

heart expansion.jpg

Sevgi, Gerçek ve Farkındalığın sonsuz akışıyla kalp alanının enerji gücü artar ve koşulsuz olarak şifalanır. Bu yumuşak ve güçlü yöntem ile zihin sakinleşir, stres ve anksiyetenin azalmasıyla kişi an’ı ve hayatını keyifle yaşamasına engel olan durum ve düşüncelerini netlik içinde görür. Birliğe dair duyulan güven ve neşe hissi ile kişi varoluşun bütünlüğünü hisseder. Kalbin zekasını hatırlayarak onunla tekrar bağlantı kurduğumuzda Organik Bütünün parçası olarak gerçek doğamızda güvenle rahatlarız. Nefes alma, rahatlama, izin verme, kabul ve hatırlama ile bedenimizin tüm hücrelerinde varoluşsal neşe deneyimleriz. Ayrılıktan Birliğe şifa yöntemi Kaifi Iraklis tarafından bireyler, çiftler ve gruplar için yaratılmış meditatif bir yolculuktur.

Bilim ve bilincle (ruhla) ilgili kavramların artık birbiriyle çatışmadığı, ve hatta bir araya gelmeleriyle edindiğımız bilgiler doğrultusunda daha yüksek bir bilince yükseldiğimiz bir çağa sonunda adım attık. Gönüllülük ilkesiyle çalışan eğitim ve araştırma kurumu HeartMath, kalbin elektrik alanının, beynin ürettiği elektrik alanından 60 kat fazla titreşim gücüne sahip olduğunu kanıtladı. Bu titreşimin günümüzde elektrokardiyogram ile ölçülebilmesi sayesinde, kalbin ürettiği manyetik alanın beynin ürettiği manyetik alandan 5.000 kat daha güçlü olduğu saptandı. Bu da kalbin ürettiği manyetik sinyallerin etrafımızdaki bireyleri doğrudan etkilediğinin kanıtı niteliğindedir. Global Coherence Initiative, insanlık ile yeryüzünden yayılan manyetik alanlar ve enerji sistemleri arasındaki karşılıklı bağlantıyı inceleyen uluslararası organizasyonlardan biridir. Bu inisiyatifin ürettiği çalışmalar ve bilimsel araştırmalar ise yaydığımız titreşimleri değiştirdiğimizde dünyaya ve çevremizdeki bireylere etki edebildiğimizi kanıtlıyor.

IMG-2094.jpg
bottom of page