top of page

Sarasai Müge Taş

,

Meditasyon ve Ses ile Sifa hakkinda röportaj

sarasai-meditation.jpg

1977 yılında İstanbul’da doğdu. Nişantaşı Özel Işık Lisesi ardından İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi'nden mezun oldu. İşletme yüksek lisansını California Eyalet Üniversitesi'nde tamamlayarak yabancı bir firmada danışmanlık ve insan kaynakları alanında 13 yıl çalıştı. 
 
2010 yılında Tayland`da bir manastırda Vipassana inzivasına katılarak içsel yolculuğuna başlayan Sarasai, Japon master Akiko Igarashi’dan aldığı Usui Reiki eğitimleriyle beden-zihin-ruh ilişkisi farkındalığını arttırdı.

Dünyanın birçok yerinde (Tayland`da Wat Kow Tahm Manastırı, Hindistan`da Sivananda Yoga Okulu, Sri Lanka`da Nilambe Manastırı, Kosta Rika`da Pachamama, Peru`da Pisac Yoga Merkezi ve True Journey Bitkilerle Şifa, Yunanistan`da Afroz Meditasyon Merkezi) bilinç ve farkındalık alanında katildigi ve degerli hoca vterapistlerin asisitanligini yaptigi inziva ve çalışmalar arasinda nefes, aile dizimi, ilkel cocukluk ve ergenlik kosullanma farkindaligi, bilincli duyarlik, kutsal disil icin tantra meditasyonlari, zen-koan Who Is In (Icerideki Kim Yüzlesmesi), bilincli tip, hipnoz ile yogunlastirilmis sifa ve bilincli ölüm yolculugu yer almaktadir.
 
Hindistan`da Satyam Shivam Sundaram Meditasyon Okulundan aldığı eğitimle Doğu’nun en eski şifa tekniklerinden biri olan birey ve gruplar için Tibet Çanaklarıyla ses terapisi seansları vermeye devam ederken, "Ayrılıktan Birliğe" uygulayıcı eğitimiyle beraber Atlantis ögretisi olan "Serafim Blueprint" enerji sistemini birleştirerek yıl içinde Tayland, Yunanistan ve Türkiye'de farkındalık ve sesle şifa üzerine atölye, etkinlik ve egitimler düzenliyor.

bottom of page